Yüz dolgusu nedir ?

Yüz dolgusu, yüzde yaşlanmanın etkisiyle oluşan yağ dokusu kayıplarına bağlı hacmi yerine koymak ya da yüz hatlarına şekil vermek amacıyla kullanılan yöntemdir. Kullanılan dolgular hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit ve polikaprolonakton gibi maddeleri içerir. Dolgu işleminde en sık hyalüronik asit içeren dolgular kullanılır. Yüz dolgu uygulamaları ile ciltteki kırışıklıklar giderilebilir, yüzdeki hacim kayıpları yerine koyulabilir, mevcut hacim artırılabilir ve asimetrik durumlar düzeltilebilir.
Yüz dolgusu yapılırken işlemi yapan doktorun yapılacak bölgeleri belirleyip en iyi şekilde yapması çok önemlidir. Dolgu, yüz germe gibi estetik operasyonlardan, hem çok daha kısa sürede gerçekleşir hem de daha ekonomik bir şekilde genç görünüm kazandırır.

En sık uygulanan bölgeler;

 • elmacık,
 • nazolabial,
 • şakak,
 • burun,
 • dudak,
 • göz altı,
 • çene ve çene hattıdır.

İletişime Geç

  Sıkça Sorulan Sorular

  Yüz dolgusu kalıcılığı ne kadardır ?

  Dolgu yapılacak olan bölge ve kullanılan ürüne bağlı olarak bu süre 8 ay ile 24 ay arasında değişmektedir.

  Yüz dolgusu süresi acılı mı ?

  Yüz dolgu maddelerinin bir kısmının içinde lokal anestezik bulunmaktadır. Bu,   uygulamanın daha rahat ve acısız olmasına olanak sağlar. Uygulama sonrasında yüzde uygulamaya ait herhangi bir iz de kalmaz. 

  Dolgu uygulaması ne kadar sürer ?

  Uygulanacak bölgenin sayısı ve kullanılacak ürünün miktarına göre süre değişmekle beraber 10 dk-60 dk arası tamamlanabilen bir uygulamadır.

  Dolgu eritilebilir mi?

  Hyalüronik asit içeren dolgular doktor tarafından dolgu uygulanmış bölgeye hyalüronidaz enjeksiyonu ile eritilebilir.

  Yüz dolgusu kimlere yapılamaz?

  Hamile ve emziren kadınlara, herhangi bir hastalığa bağlı bağışıklık baskılayıcı tedavi gören kişilere, radyoterapi ve kemoterapi tedavisi alan hastalara, uygulama yapılacak bölgede cilt üzerinde enfeksiyon olan kişilere ve kanser hastalarına dolgu uygulaması yapılmamalıdır. 

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış