Vücut Bölgesi Mezoterapi

Vücut bölgesinde mezoterapinin kullanım amaçları:

 • Selülit tedavisinde
 • Çatlak tedavisinde
 • Liposuction sonrasında derinin toparlanmasında
 • Bölgesel yağlanması olan bölgeleri inceltme amacıyla
 • Çok gevşek olan bacak içi ve karın gibi bölgelerin sıkılaştırılmasında uygulanabilir.

Vücut mezoterapisinde hasta öncelikle detaylı olarak muayene edilir. Hastanın şikayetine yönelik ürünler seçilerek hastada uygulamaya başlanır.

Vücut Bölgesi Mezoterapi Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama ağrılı mıdır?
Vücut mezoterapisinde hafif bir ağrı hissedilebilir. Bu nedenle hastalarda uygulama öncesinde kremler yardımıyla lokal anestezi yapılabilir.
Uygulama kaç seanstır?
Mezoterapi uygulaması ortalama 4 seans olmakla beraber sıklıkla idame seansları da gereklidir. Seans aralıkları 1-2 hafta arasında değişmektedir. 4 seans sonrasında ayda 1-3 seans; sonrasında da 3 ayda 1 ve 6 ayda bir seanslara devam edilebilir.
Uygulamanın yan etkileri var mıdır?
Mezoterapi sonrasında vücutta hafif bir kızarıklık oluşur. Bu kızarıklık 1-2 saat içinde ortadan kalkar. Bunun dışında bazı noktalarda küçük morarmalar olur. Bu morarmalar yüz bölgesine oranla biraz daha geç (1-2 hafta)bir sürede iyileşir. Bunun dışında hasta uygulama yaptırdığı gün sosyal aktivitelerine devam edebilir.
Uygulama ne kadar sürer?
Uygulama ortalama 30-40 dakika kadar sürer.
Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Vücut mezoterapisi yapıldığı gün banyo yapılmaması, duş, sauna ya da hamama girilmemesi önerilir. Bunun dışında bölgenin kaşınmaması, kese yapılmaması, masaj yapılmaması ve doktorun önerisi dışında herhangi bir ürünün vücuda sürülmemesi önerilmektedir. Aynı gün çok ağır bir spor yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca uygulama sonrasında çok sıkı kıyafetler giyilmemesi gerekmektedir. Eğer uygulama bölgesel zayıflama amacıyla yapılıyorsa; hastaların uzmanlar tarafından önerilecek olan diyet programına da uymaları gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Danış

Bize Ulaşın

İletişime Geç

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış