üst yüz botoksu nedi̇r?

Yüzümüzde mimik hareketlerimiz ile oluşan çizgileri hafifletmek ya da erken dönemde yakalanmışsa bu çizgileri ortadan kaldırmak için yapılan uygulamadır. Alın, kaş arası ve kaz ayakları üst yüz bölge uygulama alanlarıdır. Mimiklere bağlı oluşan çizgilerde botoks çok etkili bir çözüm sunar. 

Botoks uygulaması çok ince uca sahip olan özel enjektörler yapılır ve bu sayede acı, ağrı hissi minimaldir. İşlem sonrası buz uygulaması işlemin konforunu artırır. İşlemden sonra herhangi bir iz kalmaz. Tüm işlem süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrasında sosyal hayata hemen dönülebilir.

Botoks yapıldıktan sonra 4-7 gün içinde etkisini göstermeye başlar. 10-15 gün içinde son halini alır. 3-6 ay içinde etkisi azalarak sona erer. 

üst yüz botoksu i̇le dolgu uygulaması aynı anda öneri̇li̇rimi̇?

Botoks ile dolgu uygulamalarının bölgeleri ve uygulama amaçları farklıdır. Botoks, kas hareketlerinden ya da  mimiklerin kullanımından  oluşan kırışıklıkların giderilmesi için uygulanır. Dolgu ise yüz bölgesinde kaybolan hacmi yerine koyma, yüz hatlarını şekillendirme ve hacimlendirmede kullanılır. İkisinin ortak amacı daha geç bir görünüm elde etmektir. Botoks ile dolgu uygulamaları aynı ayda yapılabilir ama aynı bölgeye hem botoks hem de dolgu uygulaması yapılamaz. 

İletişime Geç

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış