Revizyon burun estetiği (rinoplasti) nedir?

Revizyon rinoplasti, daha önce burun estetiği ameliyatı olan birinin tekrar ameliyat olması anlamına gelir. Revizyon rinoplasti işlemi sayesinde burunda yeniden şekillendirme yapılarak önceki ameliyata bağlı gelişen sorunlar giderilebilir.
Burun estetik ameliyatlarından sonra revizyon burun ameliyatı oranları %3 ile %15 arasında değişmektedir. Revizyon burun ameliyatlarında yapılması gereken değişikliklerin derecesine göre çoğunlukla kulaktan ya da göğüs kafesinden kıkırdak alınması gerekmektedir. Burun yapısında belirgin doku kaybı yaşanan durumlarda, daha önce ameliyat geçirmemiş bir buruna göre daha karmaşık tekniklere ve tecrübeye ihtiyaç duyulabilir.

Revizyon rinoplasti ameliyatı İçin ne kadar beklemeliyim?

Revizyon rinoplastiye karar vermek ve ameliyatın kapsamını belirlemek için en az 6 ay, tercihen 1 yıl beklemek gerekir. Bunun sebebi ameliyat yapılan dokudaki iyileşmenin 6 ay-1 yıl arasında tamamlanmasıdır. Doğru sürenin sabırla beklenilmesi revizyon rinoplastinin başarısını arttıracaktır.

İletişime Geç

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış