Masseter Botoks Nedi̇r?

Masseter kası yüzün en güçlü çiğneme kasıdır. Bu kas özellikle diş sıkma problemi olan kişilerde hipertrofiye uğraması yani büyümesi ile birlikte kişinin yüz yapısı ovalden daha kare bir görünüme kavuşur.  Bu yüzde daha sert ve erkeksi görüntüye sebep olur ve yüzün ince narin şekli bozulur. 

Masseter kasına yaptığımız Botulinum toksin uygulaması ile hem diş sıkma tedavisini yapmış oluruz hem de kişiyi oval ve ince yüz hatlarına tekrar kavuşturmuş oluyoruz. 

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

İşlemden önce masseter kasının sınırları belirlenir. İşlem bölgesi temizlenir ve ince uçlu botoks enjektörleri ile kasa derin uygulama yapılır. İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Gayet konforlu bir uygulamadır. İşlem 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Uygulamanın etkisini görmek için 1 ay beklemek gerekmektedir. Uygulama 4-6 ay aralar ile düzenli bir şekilde tekrarlandığında kalıcı etki elde etmek mümkündür. 

Masseter Botoks faydaları nelerdir?

Masseter botoks uygulaması ile diş sıkma tedavisi kolayca yapılmış olur.Böylece diş sıkma ve gıcırdatma ya da çene ekleminin zorlanması durumu gibi temporomandibular eklem sendromu ortadan kalkar. Ayrıca kadın hastalarda bu uygulama ile daha ince ve narin yüz hatlarına kavuşulmasını mümkün kılar. Uygulama 4-6 ay aralar ile düzenli bir şekilde tekrarlandığında kalıcı etki elde etmek mümkündür. Masseter botoksunun avantajlarından biri de işlemden sonra sosyal hayata hemen dönülebilmesidir.

İletişime Geç

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış