koltuk altı botoksu tedavisi nedir?

Koltuk altı botoksu, koltuk altı ter bezlerinin aşırı çalışmasından kaynaklı oluşan terlemeyi kontrol etmeye yönelik yapılan botoks uygulamasıdır. Koltuk altı aşırı terlemesi gerek kıyafetlerimizde yarattığı ıslak görüntü gerekse kötü koku sebebiyle kişide rahatsızlık oluşturan bir durumdur. Kişinin sosyal yaşamını ve psikolojisini de etkiler. Koltuk altı botoksu terleme şikayetini azaltmada etkili bir yöntemdir.
Koltuk altı botoksu yapılmadan önce lokal anestezik krem sürülür uyuşma başladıktan sonra terlemeye neden olan bölgesi tespit edilir. İnce uçlu botoks iğnesi yardımıyla koltuk altında belirlenen bölgelere deri altına intra epidermal enjeksiyon tekniği ile botoks uygulanır. Bu işlem 10-15 dakika sürer. Uygulama sonrasında rahatlıkla sosyal yaşama devam edilebilir. Bu uygulama ile 6-9 ay koltuk altı terlemesi durdurulabilir.

koltuk altı terlemesi̇ni̇n önlenmesi̇ vücutta bi̇r zarar oluşturur mu?

İşlemden önce masseter kasının sınırları belirlenir. İşlem bölgesi temizlenir ve ince uçlu botoks enjektörleri ile kasa derin uygulama yapılır. İşlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Gayet konforlu bir uygulamadır. İşlem 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Uygulamanın etkisini görmek için 1 ay beklemek gerekmektedir. Uygulama 4-6 ay aralar ile düzenli bir şekilde tekrarlandığında kalıcı etki elde etmek mümkündür. 

İletişime Geç

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış