Göz Altı Işık dolgusu

Göz altı ışık dolgusu, göz altında oluşan hacim kayıplarına bağlı çökme ve koyu renk değişikliği için cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilen bir işlemdir.

Özellikle göz altı bölgesindeki bu tarz şikayetlere çözüm olarak geliştirilmiş olan gözaltı ışık dolgusu tüm yaşlar için etkili ve hızlı bir tedavi yöntemidir. Hastanede yatış ve ameliyat gerektirmeden kolayca uygulanabilen bu yöntem sayesinde kısa sürede istenen sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu bir isimlendirmedir. Böyle denmesinin sebebi göz altına yaptığımız hyalüronik asit içeren dolguların ışığı daha iyi yansıtarak bu bölgeye aydınlık bir etki vermesinden kaynaklanır.

Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu orta yanak bölgesinden bir iğne ile delik açılarak kanül (ucu künt, delici olmayan iğne) yardımı ile göz altında çukur olan bölgeye acısız bir şekilde dolgunun enjekte edilmesi ile yapılır. İşlem yaklaşık 15-20 dakika içerisinde tamamlanır. Bu uygulama ile gözlerdeki yorgun ifade iyileşir, göz altı daha genç, aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşur.

Işık Dolgusu Kalıcılık Süresi

Gözaltı ışık dolgusu kalıcılık süresi ortalama 8-12 ay arasında olup, bu süre kişiye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Avantajları

Gözaltı ışık dolgusu uygulamaları son dönemde popüler olarak tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamaların başında gelmektedir. Işık dolgusu uygulamasının en önemli avantajları;

Cerrahi işlem gerektirmemesi,
İşlem sırasında acı ve ağrı hissedilmemesi,
Uygulama sonrasında etkinin kısa süre içerisinde görülmesi,
Tecrübeli doktorlar tarafından uygulandığında yan etki ve komplikasyon risklerinin yok denecek kadar az olması.

İletişime Geç

  Acı Hissedilirimi ?

  Gözaltı ışık dolgusu acıyor mu? Konu ile ilgili ilk gelen sorulardan biri de budur. Göz altı bölgesine yapılacak olan bir enjeksiyon uygulamasının ağrılı olması beklenirken, sanılanın aksine işlem acısız ve ağrısız olarak tamamlanır.

  İşlem sırasında iğne kullanılmaz, bunun yerine künt uçlu kanül yardımıyla işlem yapılır.

  Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

  Gözaltı ışık dolgusu uygulamasının sonucu uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. İlk günlerde uygulamaya bağlı olarak alt göz kapağı ve çevresinde bir miktar ödem ve morluk olabilmektedir ancak buna rağmen alt göz kapağının görünümündeki olumlu yöndeki değişim hemen fark edilir.

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış