El Gençleştirme

El gençleştirme operasyonunda amaç el yüzeyinde azalan cilt altı dokusunun tedavi edilmesidir. Ayrıca incelen ve yıpranan cildin kalitesini arttırmak ve ciltteki lekeleri tedavi etmek de amaçlanır. Cilt altını dolgunlaştırmak için el yüzeyine yağ ve kök hücre enjeksiyonu, dolgu uygulaması yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek için saf hyaluronik asit ve PRP uygulamaları tercih edilir.

El gençleştirme İşlemleri nasıl yapılır?

El gençleştirme operasyonları deri altında kaybolan yağ dokusunu yerine koymak, cilt kalitesini arttırmak ve lekeleri tedavi etmek için aşağıdaki yöntemler altında incelenebilir. 

 • Yağ enjeksiyonları: vücudun başka bölgelerinden alınan yağ dokusu bazı işlemler uygulanarak yoğunlaştırılır ve el sırtına enjekte edilir.  El sırtına enjekte edilen yağ dokusu ile yumuşak doku kaybı tedavi edilirken, yoğunlaştırılmış yağ dokusunun içerisinde bulunan kök hücreler dokuların kendini onarmasına ve yenilemesine yardımcı olur.
 • Dolgu uygulamaları: El gençleştirmede, yağ enjeksiyonu yerine daha kolay bir işlem olan dolgu uygulaması da uygulanabilir. Hyaluronik asit uygulamaları hastane ya da muayenehane ortamında yapılır. 
 • Deriyi nemlendirme işlemleri: Zamanla incelen ve kuruyan deriyi içten nemlendirmek ve güçlendirmek için saf hyaluronik asit enjeksiyonları el yüzeylerine uygulanabilir.  İki  hafta arayla 4 kez yapılan bu uygulamaların yılda bir kere tekrarlanması ellerin gençliğini koruması için oldukça önemlidir.

İletişime Geç

  • PRP uygulamaları: Hastanın kendisinden alınan kan içerisinden büyüme faktörleri ayrıştırılır ve saflaştırılır. Bu kan deri altına enjekte edilir. Bu işlem dokuların kendisini yenilemesine yardımcı olur. PRP uygulamaları tek başına yapılabileceği gibi, yağ ve hyaluronik asit uygulamaları ile birlikte de uygulanabilir.

    

  • Mikro-abrazyon: Yüksek devirle dönen özel uçlar ile el yüzeyindeki lekeler tedavi edilir. Çok ağrılı olmayan bu işlem muayenehane ortamında anestezi etkili kremler kullanılarak uygulanır.

   

  • Kimyasal soyma: El yüzeyi seyreltik asitlerle soyularak lekeler ile ince kırışıklıklar tedavi edilebilir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  El gençleştirme işlemlerinde anestezi gerekir mi?

  Yağ enjeksiyonları ameliyathane ortamında ve genel anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilebilir. Diğer işlemlerin tümü ofis şartlarında ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

  El gençleştirme işlemleri ne kadar sürmektedir?

  Yağ enjeksiyonları yaklaşık 1 saat sürer. Ofis şartlarında yapılan işlemler yapılacak işleme göre değişkenlik gösterebilir.

  El gençleştirme işlemleri ağrılı mıdır?

  El gençleştirme işlemleri ağrılı değildir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir.

  El gençleştirme sonrası ne tür sorunlar yaşanabilir?

  Yapılan yağ enjeksiyonu ve dolgu uygulamaları yeterli dolgunluk sağlamayabilir. Bu tür durumlarda ilave uygulamalar gerekebilir.

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış