Dudak dolgusu nedir ?

Dudaklarımız yüzümüzde en çok dikkat çeken, mimiklerimize eşlik eden en özel bölgelerden bir tanesidir. Bu yüzden güzelliğin ve çekiciliğin simgesi olan dudaklar için yapılan dolgu uygulamaları popülerliğini hiçbir zaman  kaybetmemiştir. 

Dudak dolgusu uygulaması, dudağın tekrar şekillendirilmesi, yaş ile incelen ya da mevcut hali ile ince yapısı olan dudakların hacimlendirilmesi ve mevcut asimetrilerin giderilmesi için en sık yapılan medikal estetik uygulamalardan bir tanesidir. Dudak dolgusu uygulamasındaki amaç kişinin yüzü ile uyumlu estetik bir görünüm elde etmektir.

Gayet konforlu ve pratik bir uygulama olan dudak dolgusu işlemi sonrası hemen sosyal hayata dönülebilir.

Dudak dolgusu hangi teknikle uygulanır?

Dudak dolgusu bir çok farklı teknik ile uygulanabilir. Rus tekniği son iki yıldır çok popüler hale gelmiştir. Kişinin yüz yapısına uygun ve elde edilmek istenen dudak şekline göre farklı teknikler kullanılır. Dudak dolgu uygulaması yapılırken iğne ya da kanül (ucu künt, batma özelliği olmayan uzun iğneler) kullanılabilir. Aynı hastada gerektiğinde birden fazla teknik kombine edilebilir.

İletişime Geç

  Sıkça Sorulan Sorular

  Dolgu için hangi malzemeler kullanılır?

  Hyalüronik asit bazlı dolgular dudak dolgusunda ilk tercih edilen seçenektir.

  Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

  Dudaklarını yeniden şekillendirmek isteyen, dudak dolgunlaştırmaya ihtiyacı olan ve  asimetri sorunu olan kişilere uygulanır.

  Dudak dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

  Dudak hareketli bir bölge olması nedeniyle dolgunun göreceli olarak çabuk eriyebileceği bölgelerden bir tanesidir. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 6-12 ay etkisini devam ettirir.

  Dudak dolgusunun yan etkileri var mı ?

  Enjeksiyon yapılan alanda kısmen kızarma, hafif şişlik ve morarma olabilir. Uygulama sonrasında ortaya çıkabilecek olası tüm yan etkiler kalıcı özellik taşımazlar ve geçicidirler. 

  Dudak Dolgusundan Sonra Neler Yapılmalıdır?

  Dudak dolgusu uygulaması yapılan kişiler, günlük hayatlarına hemen dönebilir. Uygulamadan sonra ödem oluşabilmektedir. Ödem, 1-2 gün içinde azalarak yok olmaktadır. Bazen 3-4 gün de sürebilir.

  Uygulamadan sonra en az 2 saat süreyle herhangi birşey yenilip içilmemesi gerekir. Özellikle sıcak içeceklerden kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası 3 gün dudaklara ruj sürmemek ve öpüşmemek gerekir. 

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış