Cat eyes yaida Fox eyes ameliyatı nedir?

‘’Cat eyes’’ / ‘’fox eyes’’ ameliyatı badem göz estetiği ile kaşın dış kenarının kaldırılması ve şakak germe işleminin birlikte uygulanmasıdır. Gözün dış hattı yukarıya çekilerek daha belirgin bir kavis oluşturulur ve bu da gözün daha etkileyici görünmesini sağlar. Gözün çekik olması daha derin bir bakış katacağı için kişinin yüz ifadesi de değişir ve yüzün daha çekici görünmesini sağlar. ‘’Cat eyes’’ veya ‘’fox eyes’’ ameliyatı kliniğimizde endoskopik yöntemle saçlı derinin içinden yapılan küçük kesilerle uygulandığı için, iyileşme sonrasında görünür biz iz kalmaz.

İletişime Geç

  Cat eyes yaida Fox eyes ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

  • Bu ameliyat sonrası ilk 24-48 saat hastalarda baş ağrısı olabilmektedir. Bu durum ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.
  • Yaklaşık 3 hafta kadar yüz üstü yatılmaması gerekir. 
  • Ameliyat sonrası göz çevresindeki şişliğin ve morluğun en aza indirgenmesi için soğuk uygulama yapılması önerilir.
  • Ameliyat sonrası yüz bölgesinde ödem oluşabilir ve genellikle 1 hafta sonrasında azalmaya başlar. 
  • Operasyondan sonra 1 hafta içinde günlük aktivitelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. 

  Sıkça Sorulan Sorular

  Cat Eyes Tekniğinde Kullanılan İpler Zararlı Mı?

  Cat eyes görünümü için ip askı yöntemi tercih edildiğinde kullanılan iplerin sağlık için hiçbir zararı yoktur. Estetik müdahalelerde yeni yeni kullanılmaya başlansa da tıp alanında uzun yıllar güvenle kullanılan iplerdir.

  Cat Eyes cerrahi bir operasyon mu? Klinik işlem mi?

  Cat eyes işlemi cerrahi bir operasyondur. Endoskopik olarak saçlı derinin içinden yapılan küçük kesilerle uygulanır. Bu nedenle iyileşme sonrasında görünür bir iz kalmaz.

  Cat Eyes Estetiğinde Hangi Yöntemler Tercih Edilir?

  ‘’Cat eyes’’ estetiği için kliniğimizde endoskopik yöntemle uygulanan ameliyat tercih edilmektedir. Ameliyat olmaktan çekinen hastalar için kalıcı ya da eriyen iplerle askılama kaldırma yöntemleri de kullanılabilir.

  İyileşme Döneminde Hastayı Neler Bekliyor?

  İyileşme sürecinde en önemli yan etki ilk 24-48 saat içinde görülebilen baş ağrılarıdır.  Bu ağrılar da ağrı kesicilerle kontrol altına alınarak hastanın ameliyat sonrası süreci mümkün olduğu kadar konforlu atlatması sağlanır. Hastanın özellikle ilk hafta başını öne eğmemesi ve tavsiye edilen sürelerde soğuk uygulama yapması da ödem ve şişliklerin daha hızlı azalmasına yardımcı olur.

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış