Boyun germe nedir?

Yüz bir bütün ve boyun bölgesi de bu bütünlüğün ayrılmaz bir parçası olduğu için boyun bölgesinde de sorun varsa, sadece yüz germe değil boyun germe ile kombine edilecek bir yüz germe planlamak çok daha tatmin edici bir sonuca ulaşmamızı sağlar.
Boyundaki sarkmalar ve deri gevşemesine yağ dokusu fazlalığı da eşlik ediyorsa gıdı liposuction da ameliyatın bir parçası haline gelir. Genellikle yaşlanmasının etkisi ile görülen boyundaki sarkmalar, genetik faktörler ve hızlı kilo alıp verme durumlarına bağlı olarak genç yaşlarda da görülebilir.
Boyun kaslarında gevşeme mevcutsa ameliyat sırasında bu problem de giderilir.

Kimler Boyun Germe Ameliyatı Adayıdır?

 • Boynunda kırışıklık, sarkma ve form kaybı yaşayanlar
 • Boyun kaslarında deformasyon yaşayanlar
 • Gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkma görüntüsü olanlar
 • Sarkmış tükürük bezi olanlar

Boyun Germe ameliyatından sonra İyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat sonrasında hasta ameliyathaneden özel bantlar ve sargı bezi ile yapılan bir pansumanla çıkar. Bu pansuman morluk ve şişliklerin en aza indirgenmesi için yardımcı olur. 1 hafta sonunda sargılar çıkarılarak hastaya özel medikal korsesi takılır. 3 hafta bu korsenin kullanılması ödemlerin daha hızlı geçmesi ve cildin şekillenmesini desteklemek için önerilir.
Hastaların günlük yaşamına dönmesi ortalama 2 hafta sürebilir. Ağır kaldırmak ya da efor gerektiren sporlar yapmak için 6 hafta beklemek önerilir.

İletişime Geç

  Sıkça Sorulan Sorular

  Boyun germe ameliyatı kaç saat sürer?

  Yüz ve boyun germe operasyonu 4-5 saat süren ve genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. 

  Boyun Sarkması neden olur?

  Boyun sarkmasının en önemli sebeplerinden biri fazla kilolardır. Dengeli beslenme ve kilo kaybı, boyunda oluşan sarkmaları toparlayabilir. Duruş bozuklukları düzeltilmelidir. Gece yatış pozisyonu da doğru seçilmeli, çok yüksek ya da çok alçak yastıklar tercih edilmemelidir.

  Ameliyatsız boyun germe nasıl yapılır?

  Bu tedavi için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bunlardan biri ultrason yardımlı cihazlar, bir diğeri geçici iplerle germe, başka bir seçenek de mezoterapi uygulamalıdır.

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış