Botoks Nedir?

Botoks uygulaması dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en sık yapılan medikal estetik uygulamadır. Yaşla birlikte yüz bölgesinde belirginleşmeye başlayan mimik çizgilerini hafifletmek için en etkili tedavi botoks uygulamasıdır.
Botoks ilaç statüsündedir ve Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen toksindir. İlaç sulandırılarak hazırlanır ve hazırlandıktan sonra kısa bir süre içinde uygulanır.
Türkiye’de yasal olarak kullanılan iki farklı form vardır. Onabotulinum toksin içeren Botoks ve Abobotulinum toksin içeren Dysport.
En sık uygulama yapılan bölgeler; üst yüz bölge(alın, iki kaş arası ve göz kenarındaki kaz ayağı), masseter, koltuk altı, boyun ve migren botoksudur.

Op. Dr.

Emre Gönenç

Baygöl

İle Tanışın

1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

VIP Transfer
Hizmeti

Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

Otel
Konaklama

Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

Hastane
Süreci

Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

Hasta Yorumları

Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

    × Doktora Danış