Bişektomi Nedir?

Bişektomi yanakların daha ince görünmesini sağlamak amacı ile yapılan bir estetik ameliyatıdır. ‘’Bichat’’ yağ yastıkçığı olarak tanımlanan yağ dokusunun yanaktaki kısmı çıkarıldığı için bişektomi ismini almıştır.
Ameliyat lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilen yaklaşık 15 dakikalık bir işlemdir. Süresinin kısa olması nedeni ile diğer birçok ameliyat ile rahatlıkla kombine edilebilir.
Yanak iç kısımlarından yaklaşık 5 mm.lik kesilerden yapıldığı için iyileşme sonrası görünür bir yara izi olmaz.

Bişektomi ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

 Bişektomi ameliyatı ağız içinden kesilerle yapıldığı için ameliyat sonrası ağız hijyenine dikkat etmek çok önemlidir. Ameliyat sonrası ilk 3 gün sıvı ya da yumuşak gıdalarla beslenilmesi önerilir. Ayrıca mutlaka ağız çalkalama solüsyonları ile belli aralıklarla gargara yapılmalıdır. 

Ameliyat sonrası ilk hafta başı öne eğmekten kaçınılmalıdır. Lokal anestezi ile gerçekleştirildiğinde hastalar işlem sonrası hemen günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Ödemlerin 3. haftadan sonra azalması ile sonuç belirginleşmeye başlar ancak tam iyileşme için 3-6 aylık bir süre gereklidir.

İletişime Geç

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bişektomi geçici mi?

  Yaklaşık 15-20 dakika süren bişektomi operasyonunda, ağzın içine iki küçük kesi atılarak fazla yağ dokuları çıkarılır. Çıkarılan yağ dokuları kilo almakla geri dönmez ve kalıcı bir sonuç alınır.

  Bişektomi sonrası yüzüm sarkar mı?

  Bişektomi ameliyatı doğru teknikle uygulandığında yüzdeki yumuşak dokulara ve bağlara zarar vermediği için yüzde sarkma olmasına sebep olmaz.

  Bişektomi mi ‘’Jawline’’ mı?

  Bişektomi operasyonu yanak bölgesine uygulanan estetik operasyondur ve yanağın iç kısmından, yani ağız içinden yapılmaktadır. ‘’Jawline’’ ise çene dolgusu olarak adlandırılmakta ve çene bölgesine yapılan dolgu ve işlemler ile bu bölgenin şekillendirilmesini amaçlamaktadır.

  Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Doktora Danış

  Bize Ulaşın

  Op. Dr.

  Emre Gönenç

  Baygöl

  İle Tanışın

  1983 yılında Bandırma’da doğdum. İlkokulu Bursa Setbaşı İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladım.
  2001 yılında başladığım Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2007 yılında mezun oldum. 2008 yılında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi’nde başladığım Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimimi 2014 yılında başarı ile tamamladım. Uzmanlık eğitimim sırasında 2012 yılında Wisconsin Üniversitesi Plastik, Rekostrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde “observer” olarak bulundum. 2014-2018 yılları arasında Kırklareli Devlet Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak görev yaptım. 2018 Eylül ayında Avrasya Hastanesi Gaziosmanpaşa’da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah görev yapmaya başladım. 2022 Ocak ayında kendi özel kliniğimi açtım ve mesleğimi kendi kliniğimde icra ederek hastalarıma hizmet vermeyi sürdürmekteyim.

  Tüm Tedavi & İşlemlerimiz ile ilgili sorularınız için bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Nasıl Bir Hizmet Sağlıyoruz

  VIP Transfer
  Hizmeti

  Yurt dışından gelen misafirlerimizi hava alanı - otel - hastane transferlerini VIP araçlarımızla yapıyoruz.

  Otel
  Konaklama

  Anlaşmalı otellerimiz ile ameliyat öncesi ve sonrası konaklamalarınızı organize ediyoruz.

  Hastane
  Süreci

  Tüm ameliyatlarımızı son teknoloji cihazlarla donatılmış hastanelerde uzman ekibimizle birlikte gerçekleştiriyoruz.

  Hasta Yorumları

  Bilgilerinizi İletin Sizinle İletişime Geçelim

   × Doktora Danış